Isı Pompası

Isı Pompası

Isı Pompası Sistemleri Nasıl Çalışır

Isı pompaları elektrik enerjisini kullanarak ısıyı bir yerden başka bir yere taşıyan sistemlere verilen isimdir. Günümüzde ısınma için sıklıkla tercih edilen sistemler haline gelmişlerdir.

Isı pompası, havadan almış olduğu enerjiyi suya aktarır bu sayede ısıtma soğutma kullanım sıcak su ihtiyacı merkezi olarak sağlanır. Bu işlem sırasında ısı pompaları ısıtma veya soğutma sırasında biraz elektrik enerjisi de harcarlar.

Genel olarak tüm ısı pompalarının çalışma prensipleri aynıdır. Isı pompaları toprak, hava ve su gibi yenilenebilir ve tükenmez enerji kaynaklarını kullanması açısından verimli sistemlerdir. Isı pompaları ile evinizde çok düşük maliyetler ile ısınma sağlayabilirsiniz. Klasik veya en ekonomik olduğu söylenen ısınma çözümlerine göre en az yüzde 40 veya 50 oranında daha tasarrufludur.

Isınma pompaları üç amaca uygun kullanılabilen sistemlerdir. Yani kışın ısınma için kullanabildiğiniz gibi yazın da serinleme amaçlı olarak ayrıca yaz ve kış boyunca sıcak su üretimi için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Evlerinizde Güvenle ve Konforla Kullanılabilecek Isı Pompası Sistemleri

Isı pompaları doğalgaz veya diğer fosil yakıtları kullanmadan evlerinizde ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımına olanak sağlamaktadır. Isı pompası sistemleri Amerika’dan Avrupa’ya, Japonya’dan ülkemize kadar tüm gelişmiş ülkelerde yıllardır kullanılmaktadır.

Özellikle son yıllarda çevreye saygılı sistemlerin tercih edilmesi sebebi ile de ısı pompasına olan yönelim fazlalaşmıştır. Çünkü bu sistemler fosil yakıtlarından tüketmedikleri için kullanımları sırasında zehirli gaz salınımları bulunmaz. Bu sebepledir ki bacaya da ihtiyaçları yoktur.

Isı pompaları kullanmış oldukları enerjiye göre isimlendirilir. Su veya toprak kaynaklı ısı pompaları olarak adlandırılan bu sistemlerin enerji aldıkları ortamlar dışında genel işleyiş prensipleri aynıdır.

Su veya toprak kaynaklı enerjiyi kullansa bile çevreyi kirletmezler ve zarar vermezler. Sessiz çalışması, doğa dostu olması, yüzde seksene varan enerji tasarrufu ile güvenilir ve konforlu sistemlerdir.

Üstün Immergas Teknolojisi İle Isı Pompası Sistemleri

Immergas ısı pompa sistemlerimiz uzaktan kumanda ve kontrol paneli ile kullanım kolaylığı sunmaktadır. Kullanmış olduğu düşük elektrik enerjisi ile de bütçenizi sarsmaması da ürünlerimizin sizlere sağladığı bir diğer artılardan biridir.

İstediğiniz her yere ve binaya uygulanabilen sistemlerimiz ile ekonomi ve konforu aynı anda elde edersiniz. Dünya standartlarında üretilen Immergas ısı pompa sistemlerimiz ile güvenilir ve kaliteli ısınmanın keyfine rahatlıkla varırsınız.

Evlerinizde veya işyerlerinizde çok geniş kullanım alanı bulunan Immergas ısı pompalarını Immergas kalite ve güvencesiyle sizlerle buluşturmaktan gururluyuz.

Isı Pompası Çeşitleri

Isı Pompası

Isı Pompası Nedir?